Archiwa tagu: planowanie przyszłości

5 kroków do satysfakcjonującego biznesu

A może by tak zacząć prowadzić własną firmę? Hmmm… Tylko jak ten biznes miałby wyglądać? Przypomniałem sobie ostatnio o ankiecie, którą przeprowadziłem ponad rok temu. Na pytanie: „Które bariery, Twoim zdaniem, najbardziej utrudniają założenie działalności gospodarczej?” aż 46% osób odpowiedziało, że jest to brak pomysłu na własny biznes.

Jeżeli należysz do tych 46% to poznaj 5 kroków do satysfakcjonującego biznesu:

1. Poznaj siebie

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się czym się interesujesz. Wypisz na kartce wszystkie te czynności, które potrafisz robić i  które sprawiają Ci satysfakcję. Czytaj dalej

Zrealizuj swoje marzenia

W poprzednim artykule pisałem jak ważne są marzenia. Teraz pora na kolejne kroki do osiągnięcia sukcesu.

Każdy z nas inaczej wyobraża sobie bogactwo. Jedni widzą siebie jako modnie ubranych, w dobrym samochodzie. Inni utożsamiają bogactwo ze sławą, pięknym domem. A Ty?

Dokładny obraz.

Ważne jest, żebyś stworzył sobie bardzo dokładny obraz tego czego pragniesz. Poczuj wiatr we włosach, gdy jedziesz swoim wymarzonym luksusowym kabrioletem. Wsłuchaj się w szum morza, gdy stoisz na tarasie swojego domu na plaży.

Rozglądaj się. Zwracaj uwagę na szczegóły. Przyglądaj się im. Wyobraź sobie, że odbierasz ten obraz wszystkimi zmysłami. Poczuj się jakbyś odgrywał główną rolę w filmie o Tobie za jakiś czas.

Daj sobie jeszcze chwilę. To przecież Twoja przyszłość. Czytaj dalej

Potęga marzeń

Zastanawiasz się pewnie dlaczego w Dochodowo.pl pojawił się taki właśnie artykuł. I to jako pierwszy w kategorii Samodoskonalenie. Jaki jest związek między marzeniami, osiąganiem sukcesu finansowego czy osobistego?

Jako dziecko bardzo lubiłem marzyć. Pewnie Ty też, jak sięgniesz pamięcią do tego okresu to przypomnisz sobie kim chciałeś być, co chciałeś robić.

Z biegiem lat, zaczyna nam przybywać obowiązków. Coraz więcej mamy spraw do zrobienia „na wczoraj”. Zaczynamy „schodzić na ziemię”.

Myślisz o przyszłości?

Czasem, rozmawiając ze znajomymi, mam wrażenie, że potrafią oni żyć wyłącznie teraźniejszością. Myśląc o przyszłości zastanawiają się co będą robić za tydzień, za miesiąc, maksymalnie za rok.

Często pytam ich o czym marzą?
– Chciałbym być bogaty – usłyszałem w jednej z odpowiedzi
– OK. A możesz to jakoś sprecyzować?
– Chciałbym mieć dużo
pieniędzy, dobry samochód, duży dom.

Kiedyś czytałem o doświadczeniu, które polegało na tym, że pewną grupę ludzi Czytaj dalej