Zapłacą za zlikwidowanie karty kredytowej

Przeczytałem dziś informacje, że American Express – wydawca kart kredytowych – zamierza zapłacić posiadaczom kart kredytowych 300$ za ich zlikwidowanie. Jak podaje tvn24.pl, listy zachęcające do takiego kroku zostały wysłane do „wyselekcjonowanej grupy klientów banku”. American Express nie ujawnia jak licznej. Udało mi się znaleźć powyższą ofertę na stronie American Express (link tutaj) Zastanawiam się… Czytaj dalej Zapłacą za zlikwidowanie karty kredytowej

Jak wykorzystać dobrodziejstwa płynące z posiadania karty kredytowej?

Podstawowa różnica między kartą kredytową a zwykłą kartą płatniczą. Karta kredytowa nie jest powiązana z rachunkiem osobistym, jak to ma miejsce w przypadku klasycznej karty płatniczej, nazywanej również bankomatową. Karta kredytowa pełni funkcję płatniczą, ale pieniądze, którymi płacimy nie należą do nas tylko do banku. Można również za jej pomocą wypłacać pieniądze z bankomatu –… Czytaj dalej Jak wykorzystać dobrodziejstwa płynące z posiadania karty kredytowej?

Cała talia plastikowych kart. Jak wybrać asa?

Często w rozmowach o kartach używamy różnych określeń charakteryzując dany rodzaj kart płatniczych. Dużo zamieszania w tej kwestii wprowadzili amerykanie, którzy mianem karty kredytowej (credit card) określają każdy rodzaj plastikowego pieniądza. O ile w luźnej rozmowie towarzyskiej nie ma to większego znaczenia, o tyle mylne przekonanie o posiadanej karcie może być bardzo kosztowne. Świadomość w… Czytaj dalej Cała talia plastikowych kart. Jak wybrać asa?