Archiwa tagu: inspiracje

Pomysł i wytrwałość przede wszystkim

W tym miesiącu Złote Myśli obchodzą 5 urodziny, to dobry pretekst żeby coś o tym serwisie napisać. Za wydawnictwem kryje się ciekawa historia, którą miałem okazję obserwować niemal o samego początku.

Pierwszy raz o Złotych Myślach dowiedziałem się z pewnego forum internetowego, na przełomie 2004/2005 roku. Poznałem wtedy „wirtualnie” Mateusza Chłodnickiego – pomysłodawcę i założyciela ZM. Jego pomysł polegał na założeniu internetowego wydawnictwa, które wydawałoby książki w formie elektronicznej. Pamiętam, że byłem raczej sceptycznie do tego nastawiony. Nie chciało mi się wierzyć, że ludzie będą woleli czytać książki przed ekranem komputera zamiast leżąc wygodnie w fotelu (tyle, że wtedy większość komputerów to były maszyny stacjonarne). Czytaj dalej

Cytaty – nowy element w Dochodowo

Czasem czytając jakąś książkę lub artykuł natrafiam na zdanie, które wprawia mnie w osłupienie. Sprawia, że przestaję czytać i zaczynam się zastanawiać.

Mówi się, że jedna myśl potrafi wywołać w naszych umysłach lawinę kolejnych.

Niektóre cytaty są banalne, inne – genialne. Dla mnie stanowią inspirację. Są jak słowa-klucze.

Jakiś czas temu postanowiłem te zdania gromadzić. Zacząłem je sobie spisywać. Dodawałem do tej kolekcji również bardzo znane wypowiedzi sławnych ludzi.

Od dziś cytaty, obok których nie umiem przejść obojętnie, stanowią część Dochodowo.pl. Mam nadzieję, że również Ciebie zainspirują.