Archiwa tagu: efektywność

Zarządzanie projektami według Deloitte

Czy wiesz, że tylko 1/3 projektów kończy się sukcesem a największe organizacje wydają 20% swojego rocznego budżetu na działalność projektową ? Nie ma firmy na rynku, która nie uczestniczyłaby w realizacji projektu własnego lub zewnętrznego, nie ma tez pracownika w żadnej rynkowej firmie, który choćby przez chwilę nie był zaangażowany w zrobienie czegoś „dla projektu”.

Tymi słowami pan Maciej Kloze zaprasza na prowadzony przez siebie webcast. Deloitte to duża firma konsultingowa, dlatego przypuszczam, ze statystyki podane powyżej nie są wyssane z palca. Ja sam przez cały okres studiów nie spotkałem się na żadnym wykładzie z pojęciem „zarządzanie projektami” a mam za sobą zarówno studia techniczne jak i ekonomiczne. Czytaj dalej

Jak efektywnie czytać książki?

Jak wiadomo, przez całe życie się uczymy. Zazwyczaj wiedzę zdobywamy w klasyczny sposób, czyli czytając książki, artykuły i inne publikacje.

Będąc w jeszcze w szkole średniej zauważyłem, że po przeczytaniu jakiejś lektury (w całości ) niewiele pamiętam. Nie stanowiło to dla mnie wielkiego problemu, gdy dotyczyło lektur szkolnych. Czasem jednak wpadały w moje ręce książki, które bardzo chciałem zapamiętać. Wiedziałem, że wiedza w nich zawarta jest dla mnie ważna.

Zacząłem się zastanawiać co zrobić, żeby tydzień czy miesiąc po przeczytaniu książki pamiętać to co w trakcie czytania uważałem za istotne.

Pomocna okazała się lektura „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale’a Carnagie (moja recenzja).
Czytaj dalej