Archiwa tagu: biznes

Jesteś samozatrudnionym, czy tego chcesz czy nie

Nawet jeżeli pracujesz w wielkiej korporacji, gdzie obok Ciebie na sali jest jeszcze 50 osób i każdy wykonuje tę samą pracę, pamiętaj że jesteś samozatrunionym. Złudzenie, że Ty tylko pracujesz a za Twoje życie odpowiada firma, to tylko złudzenie.
Nawet gdy dopiero się uczysz, też jesteś samozatrudnionym. Złudzenie, że Ty tylko zdajesz egzaminy i żyjesz od sesji do sesji, a papierek z uczelni poprowadzi Cię przez życie to tylko złudzenie. Czytaj dalej

9 powodów, dla których warto być przedsiębiorcą

free_for_jobZastanawiające jest to, jak wiele młodych osób, a czasem i starszych uważa, że znalezienie sobie pracy na etacie, to jedyne słuszna rzecz, którą należy zrobić po skończeniu nauki. Jeżeli przyjrzysz się jednak dokładniej, to zauważysz, że ludzie robią tak, bo… inni tak robią. A większość nie zawsze ma rację.

Poniżej znajdziesz 9 powodów, dla których nie warto iść tam gdzie wszyscy. Czytaj dalej

5 kroków do satysfakcjonującego biznesu

A może by tak zacząć prowadzić własną firmę? Hmmm… Tylko jak ten biznes miałby wyglądać? Przypomniałem sobie ostatnio o ankiecie, którą przeprowadziłem ponad rok temu. Na pytanie: „Które bariery, Twoim zdaniem, najbardziej utrudniają założenie działalności gospodarczej?” aż 46% osób odpowiedziało, że jest to brak pomysłu na własny biznes.

Jeżeli należysz do tych 46% to poznaj 5 kroków do satysfakcjonującego biznesu:

1. Poznaj siebie

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się czym się interesujesz. Wypisz na kartce wszystkie te czynności, które potrafisz robić i  które sprawiają Ci satysfakcję. Czytaj dalej

Spotkanie: „Jak odnieść sukces w biznesie?”

Ciekawa informacja dla ludzi ze Śląska. 25 marca 2009 w Katowicach na Akademii Ekonomicznej odbędzie się spotkanie pt „Jak odnieść sukces w biznesie?”

Uczestnikami będą:

  • Leszek Czarnecki – jeden z najbogatszych Polaków, większościowy udziałowiec GETIN Banku, LC Corp czy Open Finance.
  • Wojciech Kruk – przewodniczący rady nadzorczej firmy W.KRUK
  • Adam Góral – prezes zarządu Grupy Kapitałowej Asseco
  • Rafał Styczeń – założyciel, główny akcjonariusz i prezes IIF S.A.

Czytaj dalej

Startery Biznesu

„Startery Biznesu” to targi Instytucji Wspierających Przedsiębiorczość. Mają one na celu promocję idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.
Targi są skierowane do wszystkich aktywnych, pełnych energii i chęci do działania ludzi, którzy mają ciekawy pomysł na własny biznes.

Ogromną przeszkodą stojącą na drodze do rozpoczęcia działalności jest jednak brak odpowiedniej ilości kapitału i doświadczenia w zarządzaniu oraz potrzeba konsultacji i ewentualnej weryfikacji ich pomysłów z ekspertami w dziedzinie biznesu i rynków finansowych. Dzięki udziałowi w Targach przyszli młodzi biznesmeni dowiedzą się, jak rozwiązać te problemy. Czytaj dalej

Własny biznes vs. Praca na etacie

Ostatnio spotkałem starego znajomego. Dość długo się nie widzieliśmy i jak to zwykle w takiej sytuacji bywa, zaczęło się od pytania: „Co słychać?” Chwila rozmowy i padło kolejne pytanie w moją stronę: „To gdzie pracujesz?” Gdy odpowiedziałem, że rozwijam własny biznes to mój znajomy spojrzał na mnie z niedowierzaniem i powiedział: „Odważnie, ja bym się do tego nie nadawał”

Już kilka razy spotkałem się z taką reakcją, więc zacąłem sie zastanawiać co to znaczy „nadawać się”? Czytaj dalej