Archiwa kategorii: Aktualności

Spisek bogatych za darmo, ale do czasu

Robert Kiyosaki - Spisek BogatychJeszcze przez kilka tygodni dostępna jest – zupełnie za darmo – najnowsza książka Roberta Kiyosaki zatytułowana „Spisek bogatych”.

Kiyosaki znany jest przede wszystkim ze swojej pierwszej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” (w Polsce wydana została również wersja dla młodzieży)

„Spisek bogatych” dostępny był już od kilku miesięcy ale w wersji angielskiej. Teraz masz możliwość przeczytania go po polsku. Czytaj dalej

Świąteczna przerwa

Zamierzam podładować baterie w czasie świąt i spędzę je z dala od komputera. Tobie życzę tego samego, żebyś w 2010 rok rozpoczął z nową energią do realizacji własnych postanowień.

Nowe artykuły pojawią się w pierwszym tygodniu stycznia.

II Konferencja Czas Na E-Biznes

19 września odbędzie się II Konferencja Czas Na E-Biznes. Specjalnie na tę okazję Piotr Majewski – organizator imprezy, właściciel serwisu internetowego Czas Na E-biznes oraz autor książki pod tym samym tytułem – przygotował ciekawy zestaw strategii i technik, które nie były nigdy wcześniej omawiane, lub omawiano je w bardzo wąskim gronie Klientów.

Jeżeli prowadzisz lub zamierzasz rozpocząć działalność biznesową w Internecie to masz szansę zdobyć wiedzę w zakresie 5 krytycznych zagadnień: Czytaj dalej

Dzień wolności podatkowej

Już za 2 dni (14.06.2009) obchodzić będziemy Dzień Wolności Podatkowej. Jak wyjaśnia Centrum Adama Smitha – instytucja zajmująca się wyznaczaniem tej daty – to, kiedy wypadnie ten dzień, zależy od udziału wydatków publicznych w PKB naszego kraju.

Upraszczając można powiedzieć, że gdyby od 1 stycznia do 14 czerwca wszyscy Polacy wypracowany przez siebie dochód oddali w postaci podatków do budżetu państwa to od 14 czerwca mogliby już podatków nie płacić do końca roku. Najdłużej dla państwa pracowaliśmy w 1995 roku, kiedy to DWP wypadał 5 lipca! Czytaj dalej

Inicjatywa Leszka Czarneckiego

Leszek Czarnecki

Leszek Czarnecki

Przeczytałem dziś notkę o tym, że Leszek Czarnecki (twórca Getin Banku, większościowy akcjonariusz Getin Holding SA oraz LC Corp. SA) ogłosił konkurs dla przedsiębiorczych studentów. Nagrodą główną jest spółka (joint venture) z inicjatorem.

Konkurs „Studiuję, pracuję, zarządzam” to szansa dla studentów jednocześnie prowadzących działalność gospodarczą przez co najmniej rok. Dotyczy to tylko osób poniżej 29 roku życia. Idea polega na tym, że zainteresowane osoby przedstawiają swój pomysł na biznes, specjalne jury wybiera jeden a pan Leszek Czarnecki zapewnia nielimitowane finansowanie tego projektu. Czytaj dalej

Zapłacą za zlikwidowanie karty kredytowej

Przeczytałem dziś informacje, że American Express – wydawca kart kredytowych – zamierza zapłacić posiadaczom kart kredytowych 300$ za ich zlikwidowanie. Jak podaje tvn24.pl, listy zachęcające do takiego kroku zostały wysłane do „wyselekcjonowanej grupy klientów banku”. American Express nie ujawnia jak licznej.

Udało mi się znaleźć powyższą ofertę na stronie American Express (link tutaj)

Zastanawiam się czy jest to zabieg czysto marketingowy, mający na celu zwrócenie uwagi na American Express, czy może kryzys finansowy zmienia politykę wydawania kart kredytowych. Czytaj dalej

Nowy wygląd i nowe zasady w Dochodowo

W wielu mailach od Was otrzymywałem sugestię, że poprzednia strona jest zbyt „blada” i kolory na niej zawarte zlewają się ze sobą. Sam również miałem kilka problemów administracyjnych z dawnym systemem CMS, a raczej z jego rozwojem…

… i tak, po wielu tygodniach pracy w końcu światło dzienne ujrzała nowa szata graficzna Dochodowo.pl. Nie jest jeszcze w pełni dopracowana i brakuje kilku szczegółów, więc możecie się spodziewać zmian w najbliższym czasie.

W kwestii zasad panujących w serwisie również trochę się zmieniło. Czytaj dalej

Milioner, który uczy innych zarabiać

Myśleć jak milionerzyKamil Cebulski jest osobą, która zaczęła swoją przygodę w biznesie mając 16 lat. Wtedy powstała jego pierwsza strona internetowa. Dzisiaj „młody (22 letni) milioner” prowadzi jedną z większych firm Internetowych w Polsce. Niedawno założył fundację która promuje przedsiębiorczość i uczy innych zarabiać prawdziwe pieniądze.

Największym przedsięwzięciem fundacji jest konferencja Myśleć Jak Milionerzy – www.MyslecJakMilionerzy.pl. Nie jest to typowa konferencja biznesowa za potężne pieniądze. To jest prawdziwe turne po Polsce. Kamil wraz z zaproszonymi gośćmi (często również milionerami) pojawi się w 16 miastach w Polsce i podczas konferencji będzie prezentował to, w jaki sposób udało mu się tyle osiągnąć jednocześnie zarażając swoją motywacją wszystkich uczestników. Czytaj dalej

Cytaty – nowy element w Dochodowo

Czasem czytając jakąś książkę lub artykuł natrafiam na zdanie, które wprawia mnie w osłupienie. Sprawia, że przestaję czytać i zaczynam się zastanawiać.

Mówi się, że jedna myśl potrafi wywołać w naszych umysłach lawinę kolejnych.

Niektóre cytaty są banalne, inne – genialne. Dla mnie stanowią inspirację. Są jak słowa-klucze.

Jakiś czas temu postanowiłem te zdania gromadzić. Zacząłem je sobie spisywać. Dodawałem do tej kolekcji również bardzo znane wypowiedzi sławnych ludzi.

Od dziś cytaty, obok których nie umiem przejść obojętnie, stanowią część Dochodowo.pl. Mam nadzieję, że również Ciebie zainspirują.