Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży

Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży

Ciekawa propozycja dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o finansach. Wczoraj (początkowo myślałem, że to żart prima aprilisowy) w Złotych Myślach została wydana kolejna książka Roberta Kiyosaki: „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży – Sekretna wiedza o pieniądzach, której nie zdobędziesz w szkole”. O tym, jakie wrażenie zrobiła na mnie wcześniejsza publikacja tego autora – „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” – możesz przeczytać tu.

Do młodzieży wprawdzie już nie należę, ale ciekawość nie dawała mi spokoju i postanowiłem ją kupić.

Być może się zastanawiasz: „Po co miałbym czytać książkę o pieniądzach? Jestem nastolatkiem… Nie mam zbyt dużo pieniędzy”… W takim razie jesteś dokładnie tą osobą, do której się zwracam. Im wcześniej zaczniesz uczyć się o pieniądzach, tym łatwiej będzie Ci je zdobyć − i tym mniej będziesz musiał się o nie martwić, gdy będziesz starszy.

Tak właśnie Robert Kiyosaki zaczyna swoją książkę, a raczej jej „Szybki przegląd”, który zwiastuje to co pojawi się na kolejnych stronach. Całość (poza „szybkim przeglądem” na początku) składa się z trzech części:

  1. Język pieniędzy,
  2. Sekrety bogatego ojca związane z pieniędzmi,
  3. Tworzenie Twojego własnego przepływu pieniężnego.

Każda część zawiera rozdziały z praktycznymi poradami i podstawowymi informacjami dla wszystkich młodych ludzi, kótrzy chcą w biegłym stopniu poznać język pieniędzy.

Robert Kiyosaki pisze o tym, czego powinniśmy się uczyć w szkole, jednak nasz system edukacji nie przewiduje kształcenia młodych ludzi z zakresu finansów osobistych.

Osobiście najbardziej spodobała mi się trzecia część „Bogatego Ojca Biednego Ojca dla młodzieży” (czy tak to się odmienia? 😉 ). Mile się rozczarowałem, gdy okazało się, że tematyka tworzenia przepływu pieniężnego nie sprowadza się do czystej teorii, ale zawiera chociażby takie informacje jak „Okazje do zarobienia pieniędzy dostępne dla nastolatków”.

Wejdź tu i dowiedz się co jeszcze zawiera ta publikacja. (PS. Zarejestruj się w Złotym Klubie – rejestracja jest bezpłatna-  i pobierz fragment tej książki za darmo)

Możesz również zapoznać się z treścią darmowego fragmentu poniżej:

Może Cię zainteresować:

Jeden komentarz

  1. Spodobała mi się recenzja,
    a że jestem i nastolatkiem i zainteresowany tematyką finansową – zaraz ją kupię :p

Możliwość komentowania jest wyłączona.