Mniej formalności przy zakładaniu firmy

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem opublikowania kursu „Jak założyć firmę” specjalnie dla tych którzy mają to w planach. Obecnie (w momencie pisania tego tekstu) żeby zarejestrować działalność gospodarczą, trzeba się trochę nabiegać:

  • na początek złożenie wniosku do urzędu gminy
  • wizyta w urzędzie skarbowym i trochę papierkologii
  • wycieczka do urzędu statystycznego po regon
  • i wniosek w ZUS

Niestety pomysł z kursem mogę porzucić, bo od 1 kwietnia 2009 nie będzie to miało większego sensu. Jak podaje Centrum Informacyjne rządu, przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą będzie wypełniał tylko jeden wniosek zamiast obecnych czterech.

Wygląda na to, że marzenia o „jednym okienku” wreszcie się spełnią. Ciekaw jestem jak to wpłynie na rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju.

Jedno jest pewne – jeżeli ociągałeś się z zarejestrowaniem firmy tylko dlatego, że przerażała Cię papierkologia to teraz już nie masz wymówki!

Może Cię zainteresować:

Jeden komentarz

  1. Jakubie, z tego co się orientuję w większych miastach (takich choćby jak Kraków, Warszawa) firmę zakładało się już w zeszłym roku w ciągu 30min. (jak dopchałeś się do „okienka”). Miło jednak słyszeć, że teraz i w mniejszych miastach nie będzie to trwało 2 tygodnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.